خرید پارکت لمینت

راهنمای خرید کفپوش

05:000

چگونه یک کفپوش خوب بخریم؟

خرید کفپوش یکی از موضوعات بسیار مهم در تغییر دکوراسیون داخلی است که باید به دلیل اینکه امکان تعویض آن تا سال ها نباشد و همین موضوع باعث میشود تا تعویض کفپوش از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. و در این مقاله قرار است آموزشی درباره خرید کفپوش ارائه بدهیم.

قاعدتا بودجه ای که شما دارید نقش اصلی در این داستان دارد. مگر اینکه شما قصد این را داشته باشید تا با نوسازی منزل خود را بفروشید که در این شرایط شاید زیاد بودجه تاثیری نداشته باشد.

معمولا ایرانی ها علاقه دارند تا از پارکت های چوبی تیره به عنوان کفپوش استفاده کنند. البته امروزه با افزایش قیمت پارکت ها و حتی لمینت ها، شرایط سخت تر شده و مجبوریم تا از کفپوش های خیلی بی کیفیت تر و ارزان تر استفاده کنیم. ولی نکته ای که باید قبل از خرید کفپوش در نظر بگیریم موارد اساسی تری است.

چه مواردی را باید قبل از خرید کفپوش در نظر بگیریم؟

بسته به محیطی که قصد دارید کفپوش ان را تعویض کنید یکی از موضوعات اساسی که باید در نظر داشته باشید ترافیک آن محیط است. به زبان ساده تر یعنی چقدر رفت و امد قرار است بر روی این کفپوش انجام شود و نسبت به همین موضوع کفپوشی را در نظر بگیرید که از مقاومت بالایی در برابر اصطکاک و رفت و امد داشته باشد.

نکته بعدی که در مورد کفپوش حتما باید در نظر گرفت میزان نوری است که باید کفپوش در برابر آن مقاومت کند و این هم جزو نکاتی است که به شدت ان را در نظر گرفت.

دیگر فاکتوری که باید در نظر بگیریم شرایط آب و هوایی است که تاثیر بسیار زیادی دارد و باید شما نسبت به آب و هوایی که وجود دارد باید انتخاب متفاوتی داشته باشید. چرا که به خصوص در آب و هوایی شرجی و مرطوب باید انتخاب درست تری داشته باشید.

انواع کفپوش

البته کفپوش های مختلفی برای انتخاب وجود دارد و شما با توجه به سلیقه و محیطی که در ان زندگی میکنید میتوانید کفپوش مناسب خود را انتخاب کنید که در این بخش کفپوش هایی که شما میتوانید انتخاب کنیم را معرفی میکنیم.

  1. کفپوش های چوبی
  2. پارکت لمینت
  3. سرامیک و کاشی
  4. ورقه های وینیل
  5. فرش یا موکت

این 5 مورد، متریال هایی هستند که شما حق انتخاب بین آن ها دارید. ولی شاید خود شما هم بدانید که یکی از بهترین انتخاب ها یا پراکت چوبی است و اگر بودجه کمتری دارید میتوانید از پارکت لمینت که شباهت بسیار زیادی به پارکت چوبی دارد و هم ارزان تر است استفاده کنید البته شایان ذکر است که پارکت لمینت ها با توجه به استقبال بسیار زیاد در بازار ایران تنوع مدلی بسیار زیادی دارند و میتوانند سلیقه شما رو هم مرتفع کنند.

کفپوش پارکت لمینت چگونه ساخته میشود؟

لمینت ها به دو دسته تقسیم میشوند. لمینت های HPL و DPL که پارکت لمینت HPL از مقاومت بالاتری برخوردار است چرا لایه بالایی و زیرین به طور جداگانه پرداخت میشوند و بر روی لایه اصلی سوار میشوند که این باعث میشود مقاومت و عمر بسیار بالایی حتی در مکان های پر رفت و آمد داشته باشند پس حتما به این موضوع که یکی از نکات بسیار مهم در انتخاب پارکت لمینت است دقت کنید.

اما لمینت های DPL از چندین ورق فشرده ساخته میشوند و معمولا از پارکت لمینت های HPL ارزان تر هستند و شما بسته به محیط، سلیقه و بودجه ای که دارید میتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید.

چه عواملی موجب خراب شدن پارکت لمینت میشود؟

همانطور که اشاره کردیم عواملی همچون رفت و آمد زیاد، نو خورشید و اب و هوا میتواند به صورت مستقیم در عمر مفید پارکت لمینت تاثیر داشته باشد پس فراموش نکنید که همه این عوامل رابطه مستقیم با عمر کفپوش شما دارد. پس صورت مفصل تر این عوامل را با هم بررسی میکنیم.

دما و رطوبت

همانطور که میدانید پارکت لمینت از دو بخش اصلی تشکیل شده است. بخش اصلی هسته چوبی آن است و در قسمت بالایی و پایینی ورقه هایی قرار دارد که این ورقه ها نسبت به دما و رطوبت واکنش مستقیمی نشان میدهند که همین موضوع نشان  میدهد که پارکت لمینت انتخاب مناسبی برای محیط های مرطوب نیست به طور مثال نباید از آن در حمام یا سرویس بهداشتی استفاده کرد. البته امروزه با رشد تکنولوژی ورقه های پی وی سی را بر روی لمینت ها قرار میدهند که این مشکل را برطرف میکند.

نور خورشید

فرسودپی پارکت لمینت با نور خوشید

لمینت ها حساسیت زیادی به نور خورشید دارند و در صورتی که در معرض مستقیم تابش نور خورشید باشند زودتر فرسوده و پیر میشوند و به مرور زمان همراه با این اتفاق رنگ خود را از دست میدهند و همین موضوع اهمیت انتخاب درست را افزایش میدهد. ولی بعضی از شرکت ها برای تولید پارکت لمینت خود از چوب گیلاس به طور مثال استفاده میکنند که دوام بیشتری دارد ولی نگران نباشید سعی کنید لمینتی خریداری کنید که گارانتی داشته باشد.

ساییدگی

یکی از فاکتورهایی که در خرید لمینت مهم است درجه AC یا ضریب اصطکاک سایشی است که هر چقدر بالاتر باشد احتمال ساییدگی کمتر میشود چرا که شما زمانی که این کفپوش را در محیطی نصب میکنید عوامل مختلفی مثل حرکت میز و صندلی، رفت و امد زیاد و کشیده شدن وسایل منزل موجب این ساییدگی میشود پس با توجه به بودجه خود سعی کنید لمینتی را انتخاب کنید که بالاترین AC را داشته باشد.

در مقاله فوم زیر پارکت توضیحات بیشتری درباره نحوه نصب پارکت لمینت داده ایم.

لینک کوتاه
https://padidecor.ir /?p=971

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند