پارکت لمینت Laminate

پارکت لمینت Laminate

06:040

یکي از مهم ترين عوامل موثر در ارتقاء كيفيت دکوراسیون داخلي ، انتخاب و بكار گيري مصالح ساختماني مناسب است .
نمی توان از این چشم پوشی کرد که قدرت انتخاب رنگ ها و یا ایجاد هارمونی در دکوراسیون منزل بسته به شخص شما داشته و یا شرکتی که این کار را با اعمال نظر شما انجام می دهد پس ما شما را یاری می کنیم و امیدواریم تا به این مهم دست یابید با توضیحاتی که در این مقاله گرد آوری شده است امید واریم به انتخاب بهتر شما کمک کرده و در تصمیم آگاهانه شما یاریتان دهد. چون برای انتخاب یک پارکت علاوه بر زیبایی باید به موارد دیگری هم توجه کرد .

پارکت :
همانگونه که میدانید پارکت نوعی کفپوش است که از کنار هم گذاشتن تکه های واقعی چوب تشکیل شده و برای فرش کردن مکانهای مختلف از جمله کلیسا ها ، کاخ ها ، سالن های اپرا ، خانه ها و کافه ها در غرب استفاده می شده که خاستگاه آن کشور فرانسه می باشد سبکی اين کفپوش در مقايسه با سنگ و سراميک ، نکته قابل توجهی است که نمیتوان به سادگي از آن گذشت. استفاده از پارکت بار سنگينی را از اجزاء باربر ساختمان کم می کند و روشن است که اين سبکی تا چه حد در موارد احتمالی ناخوشايند مانند زلزله ، نجات بخش و مهم است اینگونه مفروش کردن هم گران بوده و هم معایبی نظیر واکس کردن ماهانه آن و احتمال نفوذ حشرات را به دنبال دارد ضمن اینکه میبایست حتما از چوب واقعی تهیه شود و همین امر باعث تخریب فضای سبز و محیط زیست جهانی می شود در صورتیکه برای ساخت پارکت لمینیت از براده های باقیمانده از مصنوعات چوبی و یا حتی از درختان بسیار نازکی که کاربردی ندارند میشود استفاده کرد.
پارکت لمینیت نوعی کفپوش است که از HDF و یا همان براده های چوب به هم فشرده که استقامت آنها بستگی به چگالی انتخاب شده در تولید آن دارد ساخته شده است.

پارکت لمینیت از 4 قسمت همانگونه که در عکس زیر نشان داده شده تشکیل شده است :
1- لایه رویی که همان لمینیت است باعث عدم ایجاد هر گونه خراش ، سایش و نفوذ رطوبت به مغز HDF میشود که میزان ضخامت این لایه استاندارد آن را برای استفاده های مختلف تعیین می کند.
2-لایه دوم که همان نقش پارکت محسوب می شود در طرح ها و رنگ های متنوع برای سلیقه های مختلف تولید می شود.
3-HDF که قسمت اصلی ساختمان پارکت لمینیت را تشکیل می دهد.
4- لایه ی نهایی که مانع نفوذ رطوبت و حشرات به آن می شود
یژگی های پارکت :
نصب سریع و آسان – تنوع در طرح و رنگ – مقاوم در برابر خراش – مقاوم در برابر اجسام تیز – مناسب برای منازل و ادارات – مقاوم در برابر اشعه های UV – سازگار با محیط زیست – مناسب برای گرمایش از کف مقاوم در برابر سایش – مقاوم در برابر لکه – مقاوم در برابر حرارت (حتی ذغال افروخته )

شرايط انتخاب پاركت با توجه به استانداردهاي جهاني و دسته بندي كيفي :
1- استاندارد AC2 مناسب براي اماكن كم تردد مانند منازل (اتاق خواب يا مهمان خانه ، اتاق نشيمن ، غذاخوري ، راهروهاي داخلي ، راهروهاي ورودي يا آشپزخانه)
2- استاندارد AC3 مناسب براي اماكن كم تردد تجاري (مانند اتاق هتلها ، اتاق هاي كنفرانس يا دفاتر كاركوچک)
5- استاندارد AC4 مناسب براي اماكن تجاري با تردد متوسط (مانند كودكستان ها ، ادارات ، سالن هاي انتظار ، بوتيك ها)
6- استاندارد AC5 مناسب براي اماكن پرتردد تجاري (مانند راهروهای فرودگاه ها ، مجتمع هاي بزرگ تجاري و كلاس هاي درس)
دسته بندي محصولات به درجات مختلف براي كمک به مصرف كنندگان انجام شده است تا بتوانند كفپوش مورد نظر خود را از بين طيف گسترده لمينت ها باكيفيتي عالي براي مصرف شخصي يا تجاري انتخاب نمايند.
لمینت Laminate

لمینت از نسل جدید محصولات دکوراسیون داخلی در ایران می باشد. جنس آن HDF بوده و همانند پوشش چوبی برای کف در نظر گرفته می شود.

این محصول در کشور های اروپائی و آمریکائی دارای فرهنگ استفاده بالا در پوشش کف دارد که در چند سال اخیر این محصول به صورت گشترده ای مورد اسقبال خانواده های ایرانی قرار گرفته است.

از نظر نصب ، این محصولات دارای لبه های نر و مادگی ( کلیک CLICK )می باشند که در هم فرو می روند و هر زمان قابل جدا شدن و جابجائی هستند. و در زیر آن از فوم جهت حذف صدا در زمان راه رفتن بر روی آن استفاده می شود.

منازلی که دارای پوشش موکت هستند می توانند از آن بدون هزینه کردن جهت فوم بعنوان فوم زیر پارکت استفاده نمایند.

پیشنهاد می گردد از فومهای معمولی که برخی جهت پایین بودن هزینه اولیه خریداری می کنند استفاده ننمائید. چون به مرور زمان پوسیده می شوند و پس از چندی باعث آسیب دیدن پارکت و در نهایت به صدا در آمدن آن میگردد. فو مهای استاندارد جهت استفاده برای زیر پارکت را اصطلاحا فوم سایلنت Silent می مامند که حداقل باید دارای ضخامت 2 میلیمتر و به رنگ سفید باشد.

فومهای رنگی از مواد بازیافت و مواد اولیه با کیفیت پائین استفاده شده و دارای عمر مفید کمتری نسبت به فوم سفید دارند. در صورت نیاز به فوم اصلی شرکت کورنتکس می توانید با شرکت تماس حاصل نمائید. در بازار فوم سایلنت تولید داخل نیز موجود می باشد.

لمینیت از نظر هزینه نسبت به کفپوش پی وی سی کمی گرانتر است و البته دارای ویژگیهای خاص خود از جهت زیبائی و جلوه ای که به فضا می دهد می باشد.

بعضا شما می توانید سالن پذیرائی و اتاقها را لمینیت و آشپزخانه را کفپوش پی وی سی نمائید. البته این در زمانی توصیه می شود که خانم خانه آب و آبریزی زیادی در آشپزخانه داشته باشد.

نکات مهم در استفاده از پارکت :

1- استفاده از فوم سایلنت سفید برای به حداقل رساندن صدای پارکت در زمان راه رفتن بر روی آن

2- در مناطقی که رطوبت و آبریزی وجود دارد ترجیحا استفاده نگردد چرا که اگر به خوبی عایق بندی نسبت به جذب آب نشده باشد پارکت آسیب دیده و غیر قابل استفاده می گردند.

3- در صورت لکه دار شدن با مواد شیمیائی می توانید از پاک کننده های مخصوص پارکت استفاده نمائید.

4- حتی المکان در فضائی کخ رطوبت زیاد وجود دارد از پارکت استفاده نگردد و در صورت تمایل به این کار از فوم عایق دار ، نصاب حرفه ای و مواد عایق کننده جهت درز های حاشیه و … استفاده گردد.

5- جهت دوام بیشتر بسته به میزان تردد شما می توانید هر ساله از واکس های مخصوص پارکت استفاده نمائید.

معرفی پارکت کورنوتکس :

لمینت یا پارکت کورنتکس محصول شرکت معتبر آلمانی که در سراسر دنیا دارای نمایندگی فروش میباشد.

محصولات این شرکت در 8 گروه تقسیم بندی گردیده است . در حال حاضر 3 گروه از محصولات اعم از داینامیک ، آمازون و ماموت که به ترتیب دارای ضخامتهای 8 ، 10 و 12 میلیمتر می باشند را شرکت بهارستان به صورت مسقیم به نمایندگان و علاقمندان به استفاده از این نوع محصول در تزئینات داخلی محل کار یا منزل ارائه می نماید .

مدل داینامیک دارای بیش از 30 کد رنگ بوده و از رایج ترین مدل جهت مصرف در بازار ایران می باشد.

مشخصات كفپوش هاي لمينيت (پاركت HDF):
نوع اتصالات بكار رفته در پاركت موجب چفت شدن كامل درزها گرديده و در برابر نفوذ رطوبت ، ماندگاري و استقامت اين كفپوش ها را تضمین مي نمايد.
استقامت بالا و مقاومت در برابر سائيدگي .
مقاومت در برابر فشار و ترک خوردگي .
مقاومت در برابر خاكستر و آتش سيگار .
نظافت و نگهداري آن بي نهايت آسان است.
مناسب براي استفاده اقتصادي از سيستم گرمايش كف به خاطر مقاومت حرارتي پايين .
يكي از منحصر به فردترين ويژگي هاي كفپوش ها قابليت انتقال پذيري اين محصول است .
عدم رشد كپک و قارچ .
ضد حساسيت بوده و لكه ذرات خاک و يا بوها را در خود نگاه نمي دارد.
هنگام راه رفتن بر روي آن صدا ايجاد نمي شود.

لینک کوتاه
https://padidecor.ir /?p=947

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند